Paul Alexe's Blog

12/05/2011

Tacul de Aur 2011: programul primului week-end

Filed under: Sport — paulcalexe @ 10:24 pm
Tags: ,

Vineri, 13 mai 2011

Ora 13.00

George POPESCU – Mihai Robert BRAGA

Raul MAICAN – Ciprian ADAM

Ora 14.00

Cristian PIRUJINSCHI – Dincă STERIU

Ora 14.30

Valerică POENARU – Ovidiu CRISTEA

Cristea VIOREL – Mihai Robert BRAGA

Adrian SCUPRA – George POPESCU

Melkonyan BABKEN – Ciprian ADAM

Ora 15.45

Raul MAICAN – Melkonyan BABKEN

Mihai Robert BRAGA – Adrian SCUPRA

George POPESCU – Viorel CRISTEA

Ovidiu CRISTEA – Adrian VIENESCU

Ora 16.00

Nicolae Sorin SON – Cristian PIRUJINSCHI

Eugen POP – Augustin VIZIRU

Sâmbătă, 14 mai 2011

Ora 13.00

Valerică POENARU – Ştefan POENARU

Dincă STERIU – Victor MĂDÎRJAC

Ora 14.30

Dan Lucian CATRINOIU – Augustin VIZIRU (Neptun TV)

Cristian PIRUJINSCHI – Victor MĂDÎRJAC

Ora 15.00

Ionuţ IORDAN – Paul NEWMAN

Eugen POP – Ciprian VIERU

Ora 15.45

Nicolae Sorin SON – Dincă STERIU (Neptun TV)

Ora 16.00

Ciprian VIERU – Augustin VIZIRU

Adrian SCUPRA – Cristea VIOREL

Tiberius Ionuţ IORGULESCU – Alin UNTARU

Ora 17.00

Ioan LADANYI – Ionuţ IORDAN (Neptun TV)

Renaud DEVRIESE – Paul NEWMAN

Duminică, 15 mai 2011

Ora 13.00

Adrian VIENESCU – Valerică POENARU

Eugen POP – Dan Lucian CATRINOIU

Ciprian ADAM – Denis GHIUVE

Ora 14.30

Ştefan POENARU – Adrian VIENESCU

Dan Lucian CATRINOIU – Ciprian VIERU

Ionuţ IORDAN – Renaud DEVRIESE

Ora 15.15

Paul NEWMAN – Ioan LADANYI

Ora 15.30

Eugen MĂCĂLĂU – Stelian MUCIANU

Ora 16.30

Ioan LADANYI – Renaud DEVRIESE (Neptun TV)

Ora 17.00

Bogdan TEODORESCU – Eugen MĂCĂLĂU

Ora 17.30

Victor MĂDÎRJAC – Nicolae Sorin SON (Neptun TV)

Tacul de Aur 2011: componenţa grupelor preliminare!

În această seară, la Lake View Center din Constanţa, a avut loc tragerea la sorţi a grupelor preliminare de pe tabloul principal al etapei a II-a a Tacului de Aur – Open Tour 2011. În prezenţa unora dintre participanţi şi a reprezentanţilor mass-media, sorţii au stabilit următoarele grupe:

Grupa A: Adrian VIENESCU, Ovidiu CRISTEA, Valerică POENARU, Ştefan POENARU.

Grupa B: Ciprian VIERU, Dan Lucian CATRINOIU, Augustin VIZIRU, Eugen POP.

Grupa C: Viorel CRISTEA, Mihai Robert BRAGA, George POPESCU, Adrian SCUPRA.

Grupa D: Cristian PIRUJINSCHI, Eugen MĂDÎRJAC, Nicolae Sorin SON, Dincă STERIU.

Grupa E: Paul NEWMAN, Ionuţ IORDAN, Renaud DEVRIESE, Ioan LADANYI.

Grupa F: Denis GHIUVE, Ciprian ADAM, Raul MAICAN, Melkonyan BABKEN.

Grupa G: Sergiu VOICU, Alin UNTARU, Tiberius Ionuţ IORGULESCU, Daniel TUDOR.

Grupa H: Bogdan TEODORESCU, Eugen MĂCĂLĂU, Marian TOADER, Stelian MUCIANU.

Primii doi clasaţi din fiecare grupă se califică direct în faza Grupelor Principale, în timp ce ocupanţii locurilor trei vor disputa meciuri de baraj, eliminatorii, pentru a întregi tabloul celor mai buni 20 de jucători ai etapei. Meciurile de baraj se vor desfăşura, ca şi în prima etapă, după următorul “ţintar”: 3A – 3E, 3B – 3F, 3C – 3G şi 3D – 3H. Primele meciuri se dispută vineri, cu începere de la ora 13.00. Se joacă fiecare cu fiecare, primul la 5 (5 din 9).

Blog la WordPress.com.